Po prvním zdlouhavém, napínavém, nervy drásajícím a nakonec vítězném utkáním pro Chicago se hrál druhý zápas finále Stanley Cupu. Už v týdnu zmínil Coach Quenneville, že Chicago musí být ještě lépe připraveno na svého protivníka.
Chicago vstoupilo do utkání lépe, zezačátku se hrálo nahoru dolů, ale prvních pět minut bylo spíše vlažných bez žádných šancí. V 7. minutě dostal Leddy možnost skórovat, proti byl ale Rask a jeho lapačka. V téže minutě dostalo Chicago první přesilovku, kterou sice nevyužilo, ale zahrálo ji fantasticky. V 10. minutě se vytáhl Crawford proti Jágrově střele, podobně jako Leddy, také Jágr stroskotal na lapačce gólmana. Ve 12. minutě se Chicago dočkalo za svoji aktivitu, po neskutečném závaru a slušných šancí Kanea a jeho lajny se k puku dostal Sharp a z otočky vystřelil. Rask neměl šanci – 1-0. O minutu později byla kuriózní situace. Poté, co Toews objel branku a kolem tyčky vystřelil, se nevědělo, kde je puk. Poté, jak Rask vstal, puk byl v brance. Rozhodčí ale gól neuznal, protože záběry nebyly dost průkazné. Chicago ale stále zatápělo svému soupeři a bylo jednoznačně lepším týmem v první třetině, což se projevilo i na počtu střel za třetinu – 19-4. V 15. minutě vystřelil Frolík vedle. Za minutu měl Boston první větší tlak, ale nedokázal toho využít. V 18. minutě Chicago znovu zavřelo Boston v jeho obranné třetině, ale Rask stále svůj tým drží v dohledu Blackhawks.
Ve 22. minutě měl Boston přesilovku, Chicago jej dobře ubránilo, dokonce Frolík ohrozil Raska. Ve druhé třetině se nehrál tak skvělý, útočný hokej jako v té první. Jágr i Shaw měli dobré šance. Více se bojovalo než hrálo. Ve 35. minutě bylo ale vyrovnáno. Boston zcela z ničeho vstřelil vyrovnávací branku. Kelly zůstal před brankou a svým prvním gólem srovnal stav – 1-1. Od té doby byl ale malinko lepší Boston, který se tlačil do šancí a ve 39. minutě dokonce Marchand trefil v samostatném úniku tyč! Na konci třetiny se vyloučil Johnny Oduya a Boston bude začínat druhou část přesilovky na začátku třetí třetiny.
Chicago oslabení na začátku třetiny ubránilo. Ve 44. minutě se do protiútoku dostal Jágr, který ještě přihrával Marchandovi. Na konci akce byl ale skvělý Crawford. O minutu později měl dobrou střelu Krejčí. Crawford měl ale stále více práce. Chicago začalo chybovat, bylo hodně nepřesností. Ve třetí třetině jako v té druhé jsme mnoho střel na branky neviděli. Poslední minuta řádné hrací doby měla vynikající tempo, oba týmy mohly rozhodnout. Nestalo se tak a proto se znovu jako v prvním utkání bude hrát prodloužení
Prodloužení začalo střelami Jágra a Hossy. Boston byl ale lepším týmem, vytvářel si více šancí, měl více střel, lepší pohy a také měl chuť hrát, což se bohužel neukazovalo u domácího mužstva. Už v 67. minutě mohli bostonští rozhodnout, to ještě Crawford zachránil. Bohužel, co už nezachránil, tak v 74. minutě střelu Pailleho a proto Boston veze výhru z Chicaga – 1-2. Také vyrovnal stav série na 1-1.
Chicago – Boston 1-2 po prodloužení (1-0, 0-1, 0-0, 0-1)
Branky: 12. Sharp (Kane, Handzuš) – 35. Kelly (Paille), 74. Paille (Seguin, McQuaid)
Střely: 34-28
Hity: 34-50
Vhazování: 33-39
Zblokované střely: 16-18
Stav série: 1-1
Michael Frolík nebodoval, v tabulce pravdy má -1. Vystřelil 4x, připsal si jeden hit, zblokoval jednu střelu. Na vhazování měl úspěšnost 0% a odehrál celkem 13:09.
Bostonu se podařilo vyhrát druhé utkání a vyrovnat sérii na 1-1. Další dva zápasy se odehrají v Bostonu. Ten nejbližší, v noci z pondělí na úterý, začíná znovu v 02:00.